Natalia Fijewska-Zdanowska – ur. w 1981r. w Warszawie, reżyserka i dramatopisarka, instruktorka teatralna, działaczka społeczna. Jest magistrem filozofii UW.

Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN, która działa od 2007r. na Starym Mieście w Warszawie. W ramach Teatru MŁYN realizuje (pisze i reżyseruje) kameralne, małoobsadowe sztuki teatralne o aktualnej tematyce społecznej. Jej sztuki były grane gościnnie także na innych stołecznych scenach. Jest autorką ponad 150 tekstów piosenek – do spektakli, albumów muzycznych, oraz słuchowisk dla dzieci.

Stypendystka: MKiDN w 2007r., MKiDN 2020r., PISF 2014r., Miasta Warszawy 2020.

Inicjatorka i dyrektorka wydarzeń artystycznych m.inn.: Konkursu na Sztukę Współczesną SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE, Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych Galimatias, oraz wielu innych.

Konsultantka i trenerka instruktorów teatralnych, autorka kursów i szkoleń dla nauczycieli i pedagogów, coucherka procesów artystycznych.

W swojej pracy czerpie z rodzinnych tradycji – teatralnych (dziadkowie Klara i Włodzimierz Fijewscy – aktorzy lalkowi, a brat dziadka – aktor filmowy Tadeusz Fijewski), psychologicznych (rodzice Maria i Piotr Fijewscy – psychologowie).

Ma trzy siostry – Zuzanną Fijewska-Maleszę (aktorka i animatorka), Agatę Kołodziejczyk (aktorka, wokalistka, psycholożka) i Mariannę Fijewską (reporterka i dziennikarka).

Ma troje dzieci. Mieszka na stałe w Warszawie.